Sertifikalar

Tarım faaliyetlerimizde tüm süreçlerimiz çevre, insan ve hayvan sağlığına duyarlı olarak yönetilmektedir. Bu sayede İsotlar Tarım, İyi Tarım ve GLOBALGAP belgesi almaya hak kazanmıştır.

İyi Tarım Belgesi

İyi Tarım Uygulamaları güvenli, sağlıklı meyve ve sebzelerin üretimi için gerekli olan temel çevresel ve operasyonel koşullardır.

İyi Tarım Uygulamaları kapsamına bakıldığında, tarımsal üretimin kontrollü bir şekilde yapıldığı ve çevreye aynı zamanda insan sağlığına zarar vermeyeceği anlaşılmaktadır. Doğal dengeye zarar vermeden üretimin tüm aşamalarında tarımsal mevzuata uyarak İsotlar Tarım, İyi Tarım Belgesi almaya hak kazanmıştır.

GLOBALGAP Sertifikası

Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere, satın aldıkları gıda ürünlerinin çevre üzerindeki etkileri ile işçilerin ve hayvanların sağlığı, güvenliği ve refahı açısından güvenli ve sorumlu bir şekilde üretildiğine dair güvence vermek günümüz toplumunda benzeri görülmemiş bir öneme ulaşmıştır. Bu tür çabaları bireysel ve iş bazında doğrulamak son derece karmaşık bir girişim olduğundan, üçüncü taraf sertifika programları mevcuttur. Bu bağlamda uluslararası alanda en tanınmış girişimlerden biri, tüm dünyada tarım ürünlerinin sertifikasyonu için gönüllü standartlar belirleyen bir sivil toplum kuruluşu olan GLOBALGAP 'dir.

Güvenli ve sürdürülebilir tarım standartlarına uyarak İsotlar tarım, GLOBALGAP Sertifikası almaya hak kazanmıştır.