Hakkımızda

İsotlar Tarım, 1996 yılında tarımsal faaliyetlerde bulunmak üzere Adana ilinde kurulmuştur. İsotlar Grup çatısı altında uzun yıllardır memleketimiz için sürekli ve düzenli üretimlerine devam etmektedir. Hatay Dörtyol ve Mersin Tarsus ilçelerinde toplam 6.000.000 metrekarelik alanda katma değeri yüksek narenciye ürünlerini temelde ihracat pazarına yönelik üretmektedir.

Özellikle bölgede profesyonel kadrosu ve modern tarım uygulamaları ile öncü konumdadır. Ayrıca bölgenin istihdamına bu faaliyetleri ile anlamlı katkısı bulunmaktadır. 2020 itibariyle 200.000 adet narenciye ağacı ve 15.000 ton üzerinde meyve üretimi gerçekleştirmektedir.

İsotlar Tarım üretiminde;

Mandalin;  Early-N, Miho Wase, Okitsu Wase, Dobashi Beni, Satsuma, Rize, W.Murcott,

Portakal; Fukomoto, Cara Cara, Lane Late

Limon Mayer, Kütdiken olarak odaklanılmıştır.

Aynı zamanda 2021 yılı itibariyle Tarsus İşletmesinde bulunan 640 dönümlük sert çekirdekli meyve ağaçlarının bulunduğu tesiste; 

20.000 ağaç Orange Ruby cinsi kayısı,

15.000 bin ağaç Garofa cinsi Nektarin üretimi gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Tüm üretiminde temel vizyonumuz hasat sürelerimizi uzun zamana yaymak ve özellikle kaliteli ürünler üreterek katma değeri yüksek pazarlara ihraç etmektir.

Toplam üretimimizi 5 yıl içinde 50.000 tona ulaştırmak hedefimizdir.

Tüm üretim süreçlerimizde son teknoloji ekipmanları ve otomatik damla sulama sistemleri kullanılmakta olup, drone'larla izlenmektedir. Tüm süreçlerimiz çevre, insan ve hayvan sağlığına duyarlı olarak yönetilmektedir. Bu sayede İsotlar Tarım, İyi Tarım ve GOLABALGAP belgesi almaya hak kazanmıştır.

İsotlar Tarım, Türkiye ekonomisinde önümüzdeki yıllarda yeni iş birlikleri ile tarımsal faaliyetlerini daha büyük boyutlara taşımayı planlamaktadır.